A partnerség kialakításán túlmenően elsődleges cél, a hátrányos helyzetű Magdolna-negyed integrációja Budapest társadalmi és kulturális életébe; a helyi közösség megerősítése és tájékoztatása a civil szervezetek nyújtotta szolgáltatások terén, valamint a lakosság támogatása mindennapi életkörülményeinek megváltoztatásában, érdekeinek képviseletében a döntéshozók és a szélesebb nyilvánosság felé.
A Foresee Kutatócsoport feladata a társadalmi adottságok és igények téma-specifikus felmérése és elemzése – különös tekintettel a negyed jelenlegi civil szervezeti tevékenységére –, valamint a szervezet belső kapacitásának, lehetőségeinek és szükségleteinek felmérése. A program ezen szakaszában a szervezetek munkatársaival készített interjúk világíthatnak rá a civilek eddigiekben tapasztalt nehézségeire, az itt élők és dolgozók igényeire és szükségleteire, illetve az összehangolandó stratégiai célokra.
A ZöFi, valamint a partnerszervezetek képviselőinek részvételével kiértékeljük a kutatási eredményeket, és két fókuszcsoport keretén belül megvitatjuk azokat. Így lehetőség nyílik arra, hogy a stratégiai célokat az együttműködő civil szervezetek közösen építsék fel, és valósítsák meg. A program eredményei egyben előkészítésként is szolgálnak a Nap Klub Alapítvány által koordinált civil stratégia-fejlesztő projekthez.
Partnereink:
Kapocs Alapítvány,
Kesztyűgyár Közösségi Ház
Muro Phral Roma – Magyar Baráti Egyesület
Nap Klub Alapítvány
Négy Ház a Magdolna-negyedben Egyesület
Oltalom Alapítvány
RÉV8 - Józsefvárosi Rehabilitációs és Városfejlesztési Zrt.
Szigony Alapítvány
A projekt zárótanulmánya innen letölthető.
Nincsenek üzenetek